Новини

България U19 записа равенство 1:1 срещу Холандия в последния си мач на Евро 2017

10 юли 2017 17:58

Холандия U19 - България U19 1:1

ХОЛАНДИЯ: 1.Джъстин Билоу, 2.Тристан Декер, 4.Армандо Обиспо, 5.Юрих Каролина, 6.Дани де Вит, 8.Тюн Коопмайнерс, 13.Навайо Бакбоорд, 7.Джей-Рой Грот(66-Че Нунели), 10.Ферди Кадиоглу (76-Джъстин Лонвийки), 11.Джавайро Диросун (87-Ноа Ланг), 12.Родни Конголо

Селекционер: Маартен Стекеленбург

БЪЛГАРИЯ U19: 1.Даниел Наумов, 5.Петър Генчев, 3.Васил Добрев, 15.Петко Христов, 4.Ангел Лясков, 8.Георги Янев, 7.Ивайло Найденов (46-Ивайло Климентов), 22.Иван Тилев, 10.Георги Русев, 16.Калоян Кръстев (90+2-Мариян Димитров), 19.Станислав Иванов (57-Тонислав Йорданов)

Селекционер: Ангел Стойков

Главен съдия: Сърджан Йованович (Сърбия)

Помощник съдии: Денис Рекса (Албания), Балаш Бузас (Унгария)

Четвърти съдия: Матс- Кристофер Кристоферсен (Дания)

Делегат на УЕФА: Рудолф Заврл (Словения)

Съдийски наблюдател: Леван Паниашвили (Грузия)

България U19 записа равенство 1:1 срещу Холандия в последния си мач от група "В" на ЕВРО 2017. Така националите извоюваха първа точка на европейски финали до 19 г. от три участия и общо 9 мача в настоящия формат на турнира. България и Германия напускат надпреварата, докато Англия и Холандия продължават напред към полуфиналите. Първият гол за България в този турнир отбеляза Георги Русев в 55-та минута, след като преди това Конголо бе дал аванс на "лалетата" в 50-та минута.

Първо полувреме

Играта бе равностойна. В 15-та минута Диросун пробва удар извън границата на наказателното поле, но Наумов спаси. Половин час след началото на двубоя "лъвчетата" започнаха да задържат все по-често топката, да играят организирано и със самочувствие и да гледат все по-често към вратата на съперника.

Българите бяха много активни отляво, където опитваха пробиви чрез Лясков, който в 35-та минута направи страхотен рейд и пусна пас успоредно на голлинията, но холандски бранител изчисти. Веднага след това Станислав Иванов също опита ново успоредно подаване, но вратарят улови. В 41-та минута "лалетата" получиха пряк свободен удар на около 22-23 метра от вратата, но Коопмайнерс шутира в аут.

Второ полувреме

В 46-та минута Ивайло Климентов влезе в игра на мястото на Ивайло Найденов. В 50-та минута холандците поведоха в резултата. Петко Христов допусна грешка при опита да подаде топката, Конголо я овладя и успя да преодолее вратаря Наумов по диагонала отблизо. Само пет минути по-късно България изравни чрез Георги Русев, който отклони топката във вратата след центриране на Георги Янев от свободен удар.

В 57-ма минута Тонислав Йорданов замени Станислав Иванов в атака. Две по-късно националите можеха да стигнат до второ попадение. Русев стреля по диагонала, а вратарят изби в корнер. След центрирането Добрев стреля с глава, но в аут.

В 64-та минута отново нападателят на "Елче" пробва да реализира с удар извън наказателното поле, но не намери целта. Холандия се опита да овладее инициативата, но българският тим играеше много здраво в защитен план, като създаде и няколко добри атаки в заключителните минути. В 89-та минута отлична контраатака на България не завърши с гол. Русев проби отляво, след което върна топката, но Тилев бе изпреварен преди да се разпише от няколко метра. В 90-ата минута центриране от фаул на Русев не бе засечено в близост до вратата на Билоу. В добавеното време Мариян Димитров влезе на мястото на Калоян Кръстев.

В другата среща от групата Англия разгроми Германия с 4:1, която също приключи участието си на финалите в Грузия с актив от 3 точки.

Англия спечели групата с пълен актив от 9 точки следвана от Холандия с 4 точки, като и двата отбора продължават във фазата на елиминациите.

Отдел "Връзки с обществеността и медии"

ОЩЕ ПОСЛЕДНИ НОВИНИ

България ще бъде домакин на Първия квалификационен кръг за девойки до 19 г.

24 ноември 2017 19:11

Мачовете ще се проведат в периода 1-7 октомври 2018 г. в Албена... още

Изтеглен бе жребият за квалификациите за Евро 2019 в България

24 ноември 2017 14:33

44 отбора ще участват в Първия квалификационен кръг за Европейското първенство за девойки до 17 г.... още

Купа БФС, юноши ст.възраст, резултати 1/4 финал, първи срещи

23 ноември 2017 21:34

Купа БФС, юноши ст.възраст  р.2000г.,1/4...... още

Завърши тридневният лагер на девойките на Националната футболна база

23 ноември 2017 13:07

Част от състезателките ще вземат участие на Евро 2019 г., на което България е домакин... още