Новини

България U19 завърши 4:4 с Босна и Херцеговина U19 в контрола

12 септември 2017 20:49

България U19 – Босна и Херцеговина U19 4:4

0:1 Хаджич (15), 1:1 Кръстев (27), 1:2 Хаджич (40), 2:2 Т. Иванов (44), 2:3 Хаджич (58), 3:3 Живков (73), 4:3 Антов (79), 4:4 Веладжич

България U19: 12. Иван Дюлгеров ВР, 2. Ертан Томбак (90-Георги Славчев), 3. Надим Ангелов, 4. Матео Стаматов (61-Иван Турицов), 6. Емил Янчев (46-Валентин Антов), 7. Тони Иванов, 8. Илия Юруков, 9. Калоян Кръстев, 10. Станислав Иванов (73-Радослав Живков), 11. Атанас Кабов, 18. Димитър Костадинов (64-Ерол Дост)

Стартовият състав на Босна и Херцеговина U19: 1. Филип Васил ВР, 2. Шефкия Ресич, 3. Амар Беширевич, 4. Ясмин Челикович – к., 5. Амир Велич, 8. Филип Божич, 9. Недим Хаджич, 11. Едис Смаич, 13. Амар Беганович, 14. Анел Шабанаджович, 18. Томас Дадич

Резерви: 12. Аднан Канурич ВР, 6. Рияд Садику, 7. Амар Чатич, 10. Демирел Веладжич, 15. Никола Вулетич, 16. Имад Рондич, 17. Саша Максимович, 19. Халид Шабанович, 20. Лука Кнежевич

Съдия: Станимир Тренчев

Юношеският национален отбор (до 19 години) завърши 4:4 с Босна и Херцеговина в първата от двете контроли между двата тима, която се проведе на Националната футболна база в Бояна. Недим Хаджич реализира хеттрик за гостите, а за България точни бяха Калоян Кръстев, Тони Иванов, Радослав Живков и Валентин Антов.

Първо полувреме

Националите можеха да открият резултата в 10-та минута. Кабов центрира от фаул в наказателното поле, стражът се размина с топката, която попадна в Янчев, но неговия удар отблизо се отби в дясната греда.

Пет минути по-късно гостите поведоха с 0:1. Недим Хаджич се възползва от хубаво извеждащо подаване на Смаич, преодоля вратаря Дюлгеров и от малък ъгъл прати топката в опразнената врата. „Лъвовете“ възстановиха статуквото в 27-та минута чрез Калоян Кръстев. Томбак центрира отдясно към нападателя на „Славия“, който стреля от 16 метра, топката се отби в лявата греда и влетя в мрежата.

До края на полувремето двата отбора си размениха по още едно попадение. В 40-та минута Хаджич бе точен за гостите след нова асистенция на Смаич, а в 44-та Тони Иванов наказа грешка в защитата на Босна и Херцеговина за 2:2.

Второ полувреме

В 58-та минута гостите поведоха с 3:2 чрез Хаджич, който оформи своя хеттрик. Нападателят се пребори с Надим Ангелов и с техничен удар преодоля Дюлгеров. Резултатът бе изравнен в 73-та минута. Резервата Радослав Живков се разписа още с първото си докосване. Той бе точен с глава след центриране на Атанас Кабов от ъглов удар. Шест минути по-късно възпитаниците на Ангел Стойков поведоха чрез Валентин Антов, който се пребори с Челикович и с глава реализира за 4:3. В 82-та минута Веладжич оформи крайното 4:4 с удар отблизо и рикошет в български бранител.

Следващата контрола между двата отбора ще се проведе на 14 септември от 10:30 часа на Националната футболна база.

Приятелските мачове са част от подготовката на отбора за Първия квалификационен кръг за Евро 2018. България е в група 8 заедно с отборите на Англия, Исландия и Фарьорските острови. Страната ни ще бъде домакин на мачовете, които ще се състоят от 8-ми до 14-ти ноември 2017 година.

Отдел "Връзки с обществеността и медии"

ОЩЕ ПОСЛЕДНИ НОВИНИ

България ще бъде домакин на Първия квалификационен кръг за девойки до 19 г.

24 ноември 2017 19:11

Мачовете ще се проведат в периода 1-7 октомври 2018 г. в Албена... още

Изтеглен бе жребият за квалификациите за Евро 2019 в България

24 ноември 2017 14:33

44 отбора ще участват в Първия квалификационен кръг за Европейското първенство за девойки до 17 г.... още

Купа БФС, юноши ст.възраст, резултати 1/4 финал, първи срещи

23 ноември 2017 21:34

Купа БФС, юноши ст.възраст  р.2000г.,1/4...... още

Завърши тридневният лагер на девойките на Националната футболна база

23 ноември 2017 13:07

Част от състезателките ще вземат участие на Евро 2019 г., на което България е домакин... още