Черна гора:Саркич, Вукчевич, Лончар, Дринчич, Роганович, Камай (77-Зедевич), Шаркич (85-Перович), Аземович, Вукчевич, Кръстович, Вучич (68-Милич)

3. Казахстан 6 т.
4. България 5 т.
5. Люксембург 4 т.
6. Черна гора 1 т.

Националният отбор на България до 21 години взе първа победа в квалификациите за Евро 2019.  Тимът на Антони Здравков спечели с 3:1 мача си срещу Черна гора в Стара Загора. Първият гол в срещата падна в 47-ата минута, когато Кирил Десподов разстреля стража на гостите. Шест минути по-късно Кръстевич изравни, но това не смути българите и в 58-ата минута Божидар Краев отново даде аванс на тима. Крайното 3:1 оформи Наско Милев l 66-ата минута.

Първо полувреме

В 8-ата минута Вукчевич се справи със Стойчо Атанасов и центрира към Шаркич, но Николай Кръстев не бе затруднен и направи спасяване.

В 42-ата минута Венци Керчев пропусна да се разпише, след като се оказа на перфектна позиция, но ударът му с глава не попадна в очертанията на вратата.

Второ полувреме

Втората част започна идеално за нашия отбор. Само 120 секунди след подновяването на играта Кирил Десподов вкара първия гол в мача. Играчът на ЦСКА-София стреля в тялото на вратаря, които отби топката, но при добваката българският футболист я прати в мрежата с плътен удар.

В 53-ата минута гостите изравниха резултата. Вукчевич центрира, Стойчо Атанасов отклони топката, която се озова на главата на Никола Кръстович и той отблизо преодоля Николай Кръстев.

В 58-ата минута играчите на Антони Здравков осъществиха добра атака, която завърши с гол. Антонио Вутов се справи с бранител отляво и центрира в наказателното поле към Наско Милев, който намери Божидар Краев и играчът на Мидтиланд прати топката в мрежата.  .

В 66-ата минута Кирил Десподов центрира и Наско Милев се разписа с глава.

Отдел "Връзки с обществеността и медии"

ОЩЕ ПОСЛЕДНИ НОВИНИ

България ще бъде домакин на Първия квалификационен кръг за девойки до 19 г.

24 ноември 2017 19:11

Мачовете ще се проведат в периода 1-7 октомври 2018 г. в Албена... още

Изтеглен бе жребият за квалификациите за Евро 2019 в България

24 ноември 2017 14:33

44 отбора ще участват в Първия квалификационен кръг за Европейското първенство за девойки до 17 г.... още

Купа БФС, юноши ст.възраст, резултати 1/4 финал, първи срещи

23 ноември 2017 21:34

Купа БФС, юноши ст.възраст  р.2000г.,1/4...... още

Завърши тридневният лагер на девойките на Националната футболна база

23 ноември 2017 13:07

Част от състезателките ще вземат участие на Евро 2019 г., на което България е домакин... още