Завърши футболният фестивал за девойки до 15 години в Казанлък

Близо 200 момичета взеха участие във финалния футболен фестивал за девойки до 15-годишна възраст, който се проведе от 24 до 26 юни на стадион „Севтополис“ в град Казанлък. В състезанието се включиха 12 отбора от различни градове на страната, като всички разходи по настаняването, изхранването на тимовете и организацията на мачовете бяха поети от Българския футболен съюз, като част от „Програмата за развитие на женския футбол“.

Надпреварата се проведе в две фази. В първата тимовете бяха разделени в четири групи от по три отбора, а във втората дойде време за елиминациите и мачовете за място. 

Тимът на “НСА” спечели Фестивала, след като надигра на финала „Екомет 90“ с 1:0.

Официални гости на събитието бяха президентът на Аматьорската футболна лига – Румен Вълков и главният секретар на АФЛ – Александър Шатровски, които наградиха отборите.

В края на надпреварата част от участничките бяха отличени с индивидуални награди.

За най-добра вратарка на турнира бе избрана Теменуга Георгиева от Ф.К. „Гунди“. Наградата за най-добра защитничка получи Яница Иванова от „НСА“. За най-добра нападателка бе избрана Александра Янева от "Екомет 90“, а с наградата за най-технична състезателка бе отличена Наска Бончева от „Берое“.  

Участващи отбори: 

Група А:  Ф.К. „Спортика“ (Благоевград), Ф.К. „Екомет 90” (Пловдив),  Ф.К. „Севлиево лейдис” (Севлиево)

Група B:  Ф.К. „НСА” (София), Ф.К. „Болярки“ (В.Търново),  Ф.К. „Литекс“ (Ловеч)

Група C:  Ф.К. „Ботев“ (с. Лозно), Ф.К. „ЛП Суперспорт“ (София),  Ж.Ф.К. „Берое” (Ст.Загора) 

Група D: Ж.Ф.К. „Варна” (Варна),  Ф.К. „Царско село“ (София), Ф.К. „Гунди“ (Плевен)

Програма и резултати от Фестивала за девойки до 15 г.: http://bfunion.bg/uploads/Rezultati_klasirane.pdf

 

Отдел „Връзки с обществеността и медии“

Генерален партньор
Macron
Основен партньор