Разширен състав на женския национален отбор за квалификацията срещу Германия

09 Септември 2021 14:03
 

Разширен състав на женския национален отбор за квалификацията срещу Германия

На 18 септември 2021 г. националният ни отбор за жени стартира участието си в квалификациите за Световното първенство 2023 г. срещу тима на Германия като гост. 

Останалите съперници на нашия тим в група H отборите на Португалия, Сърбия, Израел и Турция. 

Съгласно формата на квалификациите, след изиграването на всички двубои, водачите от всяка от деветте групи се класира директно за финалите на световното първенство 2023. Заелите вторите места в своите групи тимове ще участват в плейофи, като трите отбора с най-добри показатели ще изиграят само по един плейоф, а останалите отбори ще трябва да се преборят помежду си за правото да участват в плейофите срещу тях. Двата най-добри отбора, които победят във втория плейоф ще вземат участие на световното първенство 2023. 

Повиканите от селекционера Силвия Радойска състезателки са:

Вратари

  1. Роксана Владимирова Шахънскa                                        ФК „НСА”

  2. Нина Росенова Карабельова                                               ФК „Барокко“

  3. Виктория Радостинова Димова                                           ФК „НСА“

Защитници

  1. Яница Емилова Иванова                                                      ФК „НСА”

  2. Нора Кирилова Димитрова                                                  ФК „НСА“

  3. Николета Aтанасова Бойчева                                              ФК „Локомотив“ Ст.З.

  4. Диана – Михаела Славчева Атанасова                               ФК „Пълдин”

  5. Гергана Борисова Илийчева                                                ПФК Локомотив Пд      

  6. Яна Динева Динева                                                              ФК „Локомотив“ Ст. З.

Полузащитници

  1. Ивана Емилова Найденова                                                   ФК „НСА“

  2. Нина Георгиева Георгиева                                                    ФК „Локомотив“ Ст.З.

  3. Вероника Иванова Гоцева                                                    ФК „Барокко“

  4. Яна Красимирова Йорданова                                               ФК „НСА”

  5. Лора Златинова Петрова                                                      FC Speciа

  6. Eva Dessislava Dupuy                                                            KIF Orebro

  7. Лиляна Иванова Костова                                                     ФК „НСА“

  8. Димитра Жечкова Иванова                                                  ФК „НСА“

  9. Юлиана Николаева Александрова                                      ФК „НСА“

Нападатели

  1. Тея Пламенова Пенкова                                                       ФК „НСА”

  2. Симона Румянова Петкова                                                  FC Young Boys 

  3. Евдокия Димитрова Попадинова                                        S.S.D. NAPOLI FEMMINILE

  4. Велина Константинова Кошулева                                       ФК „Локомотив“ Ст.З.

 

Още последни новини

Съдийски назначения 1/16 финали купа България

19 Септември 2021 11:36
21, Сеп 2021 г. Вторник 15:45 ч. ФК Родопа-Смолян - ПФК Локомотив 1926 ГС:    Димо Стоянов Димов    АС1:    Станимир Емилов Трифонов    АС2:    Петър Веселинов Балтов 4-ТИ:    Стефан Атанасов Гурков                 ...

Състав на България U16 за приятелските двубои срещу Сърбия

17 Септември 2021 11:30
Селекционерът на юношеския национален отбор на България до 16 г. Георги Георгиев определи група от 22-ма футболисти за двата контролни мача срещу Сърбия на 21 и 23 септември. Във вторник младите „лъвчета“ посрещат връстниците си от западната ни съседка на основния терен...

Списък с играещите в чужбина футболисти, повикани за мачовете на България с Литва и Северна Ирландия

17 Септември 2021 10:52
Националният селекционер Ясен Петров повика 9 футболисти, състезаващи се зад граница, за предстоящите световни квалификации. На 9 октомври "лъвовете" гостуват срещу Литва във Вилнюс, а три дни по-късно посрещат Северна Ирландия на стадион "Васил Левски" в...

Решение СТК 16.09.2021

16 Септември 2021 17:24
БЪЛГАРСКИ ФУТБОЛЕН СЪЮЗ Спортно – техническа комисия Решение - 16.09.2021 г       На база представени индивидуални тестове на 12 състезатели с положителен резултат за Covid-19 от ФК „Левски Лом 2020“ Лом, на основание член 59, ал. 2 от Наредбата за първенствата и...

Съдийски назначения 5-ти кръг U-15

16 Септември 2021 13:45
19 Сеп 2021 г. Неделя 10:00 ч. ФК Национал U15 - ПФК Черно море U15 ГС:    Виктор Християнов Войнов    АС1:    Димитър Валентинов Мекушин    АС2:    Симеон Андреев Сотиров   19 Сеп 2021 г. Неделя 10:30 ч. ПОФК Ботев Вр U15 - ПФК Лудогорец U15 ГС:  ...

Съдийски назначения 5-ти кръг U-17

16 Септември 2021 13:45
19 Сеп 2021 г. Неделя 10:30 ч. Спартак 1918 U17 - ПФК Спартак-Пловдив 1947 U17 ГС:    Иван Руменов Христов    АС1:    Никола Валериев Тодоров    АС2:    Цветомир Светланов Колев         19 Сеп 2021 г. Неделя 10:30 ч. ФК Хебър U17 - ПФК Лудогорец U17...

Съдийски назначения 5-ти кръг U-19

16 Септември 2021 13:45
18 Сеп 2021 г. Събота 17:00 ч. ФК Национал U19 - ПФК Славия U19 ГС:    Иван Павлов Донев    АС1:    Костадин Ангелов Ангелов    АС2:    Васил Елиев Тулевски         18 Сеп 2021 г. Събота 17:00 ч. ФК Витоша U19 - ПФК Черно море U19 ГС:  ...

Съдийски назначения 8-ми кръг Първа лига

15 Септември 2021 15:00
17, Сеп 2021 г. Петък 16:00 ч. ФК Царско село 2015 - ПФК Локомотив 1926 ГС:    Волен Валентинов Чинков    АС1:    Дениз Пиринов Соколов    АС2:    Красимир Владимиров Миланов 4-ТИ:    Иво Венциславов Андреев    ВАР:    Станимир...

Съдийски назначения 10-ти кръг Втора лига

15 Септември 2021 15:00
17, Сеп 2021 г. Петък 17:00 ч. Марек 1915 - ФК Литекс ГС:    Димо Стоянов Димов    АС1:    Ивелин Иванов Рашев    АС2:    Васил Стоянов Шавов 4-ТИ:    Валентин Георгиев Станчев                 СН:    Тихомир...

Честит рожден ден на Георги Илиев

15 Септември 2021 10:16
Днес рожден ден празнува популярният футболист и функционер Георги Илиев. Бившият защитник е роден на 15 септември 1956 г. в Банкя, а професионалната си кариера стартира в отбора на Сливен. През 1976-а преминава в ЦСКА, където играе в продължение на 8 години и печели четири...