Logo
Language:

България U16 стартира с успех участието си на Турнира за развитие на УЕФА

23 Април 2024 13:48
 

България U16 стартира с успех участието си на Турнира за развитие на УЕФА

Юношеският национален отбор на България до 16 г. започна с победа участието си на Турнира за развитие на УЕФА, който се провежда в Молдова. В първия си мач от надпреварата селекцията на Тодор Симов надигра именно домакините с 2:0. Точни за “лъвчетата” бяха Кристиян Горянов, който откри резултата в средата на първото полувреме, и Калоян Божков, разписал се след час игра.

В турнира участват още селекциите на Армения и Северна Македония. Следващият двубой на България U16 е в четвъртък, 25 април, от 14:00 ч. срещу Армения, а на 28 април съставът ни ще се изправи и срещу отбора на Северна Македония.

 

Съставът на България:

12. Пламен Пенев (46 – 1. Огнян Владимиров), 16. Емануил Няголов (46 – 8. Димитър Челебиев), 3. Николай Любомиров, 6. Валери Владимиров, 2. Николай Николов (79 – 4. Веселин Бачев), 21. Радостин Стоилов (46 – 17. Самуил Мечев), 20. Калоян Божков (65 – 14. Мартин Портарски), 10. Кристиян Горянов (65 – 18. Мартин Пейчев), 15. Илиан Гатински (46 – 11. Димитър Урумов), 9. Васил Василев (65 – 19. Александър Георгиев), 13. Никола Генчев (46 – 5. Симеон Турлаков)

Селекционер: Тодор Симов

Голмайстори: 0:1 Горянов 23, 0:2 Божков 59

Още последни новини

Съдийски назначения 35-ти кръг Първа лига

24 Май 2024 19:00
26 май 2024 г., неделя, 18:00 ч. ПФК Левски - ПФК Лудогорец 1945 ГС:    Кристиян Николов Колев    АС1:    Мартин Веселинов Маргаритов    АС2:    Диян Христов Вълков 4-ТИ:    Станимир Лозанов Тренчев    ВАР:    Волен Валентинов...

Съдийски назначения 36-ти кръг Първа лига

24 Май 2024 19:00
27 май 2024 г., понеделник, 20:00 ч. ПФК Славия 1913 - ФК ЦСКА 1948 ГС:    Георги Милков Гинчев    АС1:    Даниел Милков Ников    АС2:    Никифор Деянов Велков 4-ТИ:    Димитър Димитров Димитров    ВАР:    Валентин Станчев...

Решение СТК 24.05.2024 г.

24 Май 2024 18:56
БЪЛГАРСКИ ФУТБОЛЕН СЪЮЗ Спортно – техническа комисия Решение - 24.05.2024 г         Срещата от XXXV – ти кръг на Първа професионална футболна лига между отборите на ПФК „Черно море“ Вн и ФК „Крумовград“ Кр, ще се играе по програма на 26.05/неделя/2024 г от...

Решение ДК 24.05.2024

24 Май 2024 11:00
БЪЛГАРСКИ ФУТБОЛЕН СЪЮЗ Дисциплинарна комисия Решения  -  24.05.2024 г.   34-ти кръг ППЛ     С предупреждения – 6 състезатели     ДК спира състезателните права на Густаво Бусато – състезател на ПФК...

Съдийски назначения 29-ти кръг U-15

23 Май 2024 12:32
25 май 2024 г., събота, 12:00 ч. ПФК Левски U15 - ПФК Берое U15 ГС:    Кристина Георгиева Георгиева    АС1:    Павлета Веселинова Рашкова    АС2:    Мария-Йоанна Йовчева Василева          26 май 2024 г., неделя, 10:00 ч. ФУТБОЛЕН КЛУБ ЗВЕЗДЕНБУРГ - ПФК...

Съдийски назначения 29-ти кръг U-16

23 Май 2024 12:32
25 май 2024 г., събота, 14:30 ч. ПФК Левски U16 - ПФК Берое U16 ГС:    Константин Бойков Бонев    АС1:    Борислав Цветелинов Маринов    АС2:    Никола Руменов Моврадинов           26 май 2024 г., неделя, 11:00 ч. ПФК Спартак Пловдив -1947 U16 - ПФК...

Съдийски назначения 29-ти кръг U-17

23 Май 2024 12:30
25 май 2024 г., събота, 10:30 ч. ПФК Черно море U17 - ФК Пирин Бл U17 ГС:    Митко Ивайлов Митев    АС1:    Петр Тодоров Балтаджиев    АС2:    Мирослав Николаев Симеонов            25 май 2024 г., събота, 10:30 ч. ПФК Локомотив Пд U17 - ПФК Лудогорец U17...

Съдийски назначения 25-ти кръг Държавно първенство за жени

23 Май 2024 12:29
25 май 2024 г., събота, 11:00 ч. ФУТБОЛЕН КЛУБ ДУНАВ ОТ РУСЕ - ФК София лейдис 2021 ГС:    Диян Руменов Димитров    АС1:    Кристиян Цецков Георгиев    АС2:    Сечкин Сезгин Ремзи          25 май 2024 г., събота, 15:00 ч. СДРУЖЕНИЕ ФУТБОЛЕН КЛУБ ЕНКО...

Решение ДК 23.05.2024

23 Май 2024 12:00
БЪЛГАРСКИ ФУТБОЛЕН СЪЮЗ Дисциплинарна комисия Решения  -  23.05.2024 г.   34-ти кръг ППЛ     С предупреждения – 15 състезатели       Със спиране от състезателни права ССП лв. ...

Съдийски назначения 35-ти кръг Първа лига

22 Май 2024 18:00
25 май 2024 г., събота, 20:30 ч. ФК Хебър 1918 - ФК Етър ВТ ГС:    Стоян Панталеев Арсов    АС1:    Димитър Русенов Русев    АС2:    Драгомир Руменов Милев 4-ТИ:    Димитър Димитров Димитров    ВАР:    Георги Николов Кабаков  ...